background

Ameliyat Sonrası Ağrı Olur Mu?

Obezite Ameliyatları kapalı (laparoskopik) yöntem ile son teknoloji cihazlar ve başarılı bir uzman hekim tarafından yapıldığı için çok ağrılı geçmez.

Obezite Ameliyatları kapalı (laparoskopik) yöntem ile son teknoloji cihazlar ve başarılı bir uzman hekim tarafından yapıldığı için çok ağrılı geçmez. Sadece karın yüzeyinde birkaç noktada ince kesiler yapılarak ameliyat gerçekleştirilir. Karın kaslarında bir işlem yapılmaması ağrının olmamasında büyük etkendir . Ameliyat sonrası ağrı şiddeti tamamı ile hastanın ağrı eşiği ile ilgilidir. Bir çok hasta hiç ağrı hissetmezken bazı hastalar birkaç saat ağrı hissettiklerini belirtmektedir. Her iki durumda da ameliyat sonrası hastalara direkt ağrı kesici verilmektedir. Ameliyat sonrası 3. Saatte hastalar yürümeye başlar ve normal hayata dönüşleri hızla başlamış olur.

Kapalı olarak 3-5  noktadan ufak kesiler ile girilerek gerçekleştirilen  Tüp mide ameliyatı sonrasında izler bir kaç yıl içerisinde görülmeyecek kadar yok olur.

Neler Yapıyoruz?

OBEZİTE CERRAHİSİ (TÜP MİDE AMELİYATI)

Vücuttaki yağ dokusunun fazlalaşmasıyla ortaya çıkan ve kişinin sağlık problemleri yaşayarak hastalıklara yakalanmasına neden olan rahatsızlığa obezite denmektedir.

ŞEKER HASTALIĞI AMELİYATI (TİP2 DİYABET)

Şeker hastalığı ameliyatı kişinin şeker hastalığını kontrol etmekte zorlandığı ve insülin tedavisine rağmen şekeri yüksek çıkan kişilerde oldukça yararlıdır.

Mide Balonu

Mide balonu kişinin endoskopiye benzer bir yolla midesine sönmüş balonu koyarak şişirilip, bu balonun midede yer kaplamasıdır. Mide balonu günümüzde en kolay zayıflama yöntemlerinden biridir.

REVİZYON CERRAHİSİ

Obezite ameliyatlarının tamamında düşük de olsa tekrar kilo alma ihtimali vardır. Bu hastalara ikinci bir cerrahi işlem uygulanarak tekrar aldılarsa aldıkları kiloyu vermeleri, kilo vermeleri durmuşsa tekrar kilo vermenin başlaması sağlanabilir.

Değişimler

Kısa sürede sağlığına kavuşan hastalarımızı inceleyin