background

Tüp Mide Ameliyatı İçin Uygun Muyum?

Hastaların Vücut kitle indeksi 40 ve üzerinde ise ya da 35 üzerinde olup diyabet hipertansiyon gibi yandaş hastalığı var ise  tüp mide ameliyatı için uygun görülmektedir. 

Hastaların Vücut kitle indeksi 40 ve üzerinde ise ya da 35 üzerinde olup diyabet hipertansiyon gibi yandaş hastalığı var ise  tüp mide ameliyatı için uygun görülmektedir. 

Obezite cerrahisinde yaş sınırı 18-65 yaş aralığıdır. 

18 yaşın altında çocuk endokrinolojisi onay vermesi dahilinde ameliyat yapılabilir. 

65 yaş üzeri hastaların sağlık parametreleri uygun, yaşam beklentisi uzun ve genel sağlık performansı iyi ise obezşte ameliyatları uygulanabilir. 

Psikolojik rahatsızlığı olan kişiler alkol ve madde bağımlılarında Tüp mide ameliyatı uygulanmaz.

Kalp, akciğer rahatsızlıkları olan kişilerde ilgili bölümlerin onay vermesi dahilinde ameliyat yapılabilir.

Neler Yapıyoruz?

OBEZİTE CERRAHİSİ (TÜP MİDE AMELİYATI)

Vücuttaki yağ dokusunun fazlalaşmasıyla ortaya çıkan ve kişinin sağlık problemleri yaşayarak hastalıklara yakalanmasına neden olan rahatsızlığa obezite denmektedir.

ŞEKER HASTALIĞI AMELİYATI (TİP2 DİYABET)

Şeker hastalığı ameliyatı kişinin şeker hastalığını kontrol etmekte zorlandığı ve insülin tedavisine rağmen şekeri yüksek çıkan kişilerde oldukça yararlıdır.

Mide Balonu

Mide balonu kişinin endoskopiye benzer bir yolla midesine sönmüş balonu koyarak şişirilip, bu balonun midede yer kaplamasıdır. Mide balonu günümüzde en kolay zayıflama yöntemlerinden biridir.

REVİZYON CERRAHİSİ

Obezite ameliyatlarının tamamında düşük de olsa tekrar kilo alma ihtimali vardır. Bu hastalara ikinci bir cerrahi işlem uygulanarak tekrar aldılarsa aldıkları kiloyu vermeleri, kilo vermeleri durmuşsa tekrar kilo vermenin başlaması sağlanabilir.

Değişimler

Kısa sürede sağlığına kavuşan hastalarımızı inceleyin