background

Tüp Mide Operasyonu

Kişilerde kilo alımı ve aşırı kilo ile beraberinde gelen yandaş hastalıkların önüne mide küçültme halk arasında "tüp mide" adı ile bilinen obezite ameliyatı ile geçilebilmektedir.

Kapalı yöntem ile gerçekleştirilen tüp mide ameliyatında midenin yaklaşık %80 i geri dönüşümü olmayacak şekilde alınmaktadır.

Midenin küçülmesi ile alınan besin miktarının azaltılması amaçlanır.

Ayrıca midenin çıkarılan bölgesinden salgılanan ve açlık hissi oluşturan hormon Gharelin  salgısı da azaldığından ameliyat sonrası az miktar beslenme ile doygunluk hissi oluşmaktadır.

Yemeğe karşı istek azalır beyin daha az açlık hissetmektedir.

Ameliyat sonrası diyet ile birlikte beslenme düzeni ve spor ile kilo kontrolü ömür boyu sağlanabilmektedir.

Tüp mide ameliyatları ileri derece obez olan hastaların bypass grubu ameliyatları olabilmesi için yapılan bir geçiş ameliyatı olarakta kullanılmaktadır.

Neler Yapıyoruz?

OBEZİTE CERRAHİSİ (TÜP MİDE AMELİYATI)

Vücuttaki yağ dokusunun fazlalaşmasıyla ortaya çıkan ve kişinin sağlık problemleri yaşayarak hastalıklara yakalanmasına neden olan rahatsızlığa obezite denmektedir.

ŞEKER HASTALIĞI AMELİYATI (TİP2 DİYABET)

Şeker hastalığı ameliyatı kişinin şeker hastalığını kontrol etmekte zorlandığı ve insülin tedavisine rağmen şekeri yüksek çıkan kişilerde oldukça yararlıdır.

Mide Balonu

Mide balonu kişinin endoskopiye benzer bir yolla midesine sönmüş balonu koyarak şişirilip, bu balonun midede yer kaplamasıdır. Mide balonu günümüzde en kolay zayıflama yöntemlerinden biridir.

REVİZYON CERRAHİSİ

Obezite ameliyatlarının tamamında düşük de olsa tekrar kilo alma ihtimali vardır. Bu hastalara ikinci bir cerrahi işlem uygulanarak tekrar aldılarsa aldıkları kiloyu vermeleri, kilo vermeleri durmuşsa tekrar kilo vermenin başlaması sağlanabilir.

Değişimler

Kısa sürede sağlığına kavuşan hastalarımızı inceleyin