background

Tüp Mide'nin Avantajları

Laparoskopik şekilde uygulanabilir, bu sayede de yara iyileşmesi daha hızlı olup ,ağrı daha az olur hastanede yatış süresi kısalır.

*Laparoskopik şekilde uygulanabilir, bu sayede de yara iyileşmesi daha hızlı olup, ağrı daha az olur hastanede yatış süresi kısalır.

*Midenin hacmi küçültülür çok yemek yiyen hastalarda porsiyonlar azalır.

*Ghrelin yani açlık hormonu üretilen midenin fundus bölgesi kesilip çıkartıldığı için iştah da azalma ve kilo kaybı yaşanır.

*Mide kapakçığı muhafaza edildiği için, Besinler mideyi daha geç terk eder. Bu sayede de daha uzun süre tokluk hissinin yaşanması sağlanır.

*Vitamin eksikliği yönünden problem yaşanmaz. Bağırsakta emilim bozukluğu oluşturmaz.

*Ameliyata uygun hastalarda kilo verim hızı çok iyidir.

*Bağırsak by passından kaçınıldığı için; bağırsak tıkanıklığı, protein ve vitamin eksikliği ihtimalleri ortadan kaldırılır.

*Yüksek VKİ ne sahip kişilerde (VKİ> 55 kg/m2) ilk aşama operasyon için oldukça etkili kilo verimi sağlayarak ikinci ameliyatta kolaylık sağlar.

*Bypassın komplikasyonlarından tedirgin olan hastalar için ve bağırsak bypassı için yüksek risk taşıyan hastalar uygun bir seçim olur.

*Tüp mide operasyonu daha sonra ikinci bir operasyon ile bypassa ve doudenal switche dönüştürülebilir

Neler Yapıyoruz?

OBEZİTE CERRAHİSİ (TÜP MİDE AMELİYATI)

Vücuttaki yağ dokusunun fazlalaşmasıyla ortaya çıkan ve kişinin sağlık problemleri yaşayarak hastalıklara yakalanmasına neden olan rahatsızlığa obezite denmektedir.

ŞEKER HASTALIĞI AMELİYATI (TİP2 DİYABET)

Şeker hastalığı ameliyatı kişinin şeker hastalığını kontrol etmekte zorlandığı ve insülin tedavisine rağmen şekeri yüksek çıkan kişilerde oldukça yararlıdır.

Mide Balonu

Mide balonu kişinin endoskopiye benzer bir yolla midesine sönmüş balonu koyarak şişirilip, bu balonun midede yer kaplamasıdır. Mide balonu günümüzde en kolay zayıflama yöntemlerinden biridir.

REVİZYON CERRAHİSİ

Obezite ameliyatlarının tamamında düşük de olsa tekrar kilo alma ihtimali vardır. Bu hastalara ikinci bir cerrahi işlem uygulanarak tekrar aldılarsa aldıkları kiloyu vermeleri, kilo vermeleri durmuşsa tekrar kilo vermenin başlaması sağlanabilir.

Değişimler

Kısa sürede sağlığına kavuşan hastalarımızı inceleyin